Ezt olvasta már?


A polgármesterek együtt próbálnak küzdeni az uniós támogatásokért

Az Európai Unióhoz fordul Karácsony Gergely főpolgármester és az általa létrehozott Szabad Városok Szövetsége, hogy a magyar és lengyel miniszterelnök által megvétózott 2 ezer 800 milliárd forintos helyreállítási alapra az önkormányzatok pályázhassanak.

Az összeget a városok a koronavírus-járvány gazdasági, társadalmi és ökológiai kárainak enyhítésére használnák fel.

 

"A régió demokráciáit gúzsba kötő nacionalista populizmussal szemben kötünk szövetséget"- mondta korábban Karácsony Gergely.

 

A Szabad Városok Szövetségét Karácsony Gergely kezdeményezésére tavaly hozták létre a visegrádi négyek főpolgármesterei. A kezdeményezéshez azóta több város csatlakozott. Céljuk, hogy az önkormányzatoknak nagyobb beleszólásuk legyen az uniós források felhasználásába.

 

„Ha nem sikerül az uniónak megállapodni a magyar és lengyel kormánnyal, akkor a 2800 milliárd forintot tegyék be egy alapba, amire az önkormányzatok pályázhatnak a koronavírus-járvány kárainak enyhítésére” – számolt be a főpolgármester legújabb kezdeményezéséről.

 

 

Nálunk a Szabad Városok számítása szerint 5,7 milliárd forintról van szó" - mondta Márki-Zay Péter.

 

Hódmezővásárhely polgármestere azt mondta, ez az éves költségvetésük harmada, ami nem sok. De az általuk meghatározott fejlesztési célok a hatszorosa.

 

"Nagyon drukkolok annak, hogy Orbán Viktor és az Európai Unió vezetői állapodjanak meg, jussanak közös nevezőre, és utána az önkormányzatok kapják meg azt, ami nekik ebből jár. Jusson is, ne csak járjon, reméljük, nem úgy fogják elosztani, hogy csak a kormánypárti településeknek fog jutni"- folytatta a polgármester.

 

A szövetség tagja Törökbálint is. A fideszes Elek Sándor a képviselő-testület akaratának tett eleget, amikor csatlakozott a szövetséghez. Azt mondja az uniós pénzek elosztása érinti a költségvetést, ezért nem is érti az előterjesztést.

 

"Én nem értem, hogy ez a 26 polgármester, aki ezt aláírta, hogy-hogy nem tudja, hogy az önkormányzati költségvetést érintő ügyekben népszavazást semmiféleképpen nem rendelhet el? Ezt a törvény tiltja" - mondta az ATV Híradójában Elek Sándor.

 

Azóta népszavazási kezdeményezését is megtiltotta a kormány a veszélyhelyzetre hivatkozva. Karácsony Gergely korábban arról írt: a jogszabályi tiltás ellenére is valódi politikai erővé formálni akartunkat. Dolgoznak a B terven.

 

"A kezdeményezés arról szól, hogy ezeket a jogi akadályokat küzdje le az Európai Unió, és értse meg, nem a mi nevünkben vétózott Orbán Viktor, hanem a saját kis maffiájának érdekében" - magyarázta Ujhelyi István.

 

A DK is egyetértett Ujhelyi Istvánnnal abban, hogy az uniós forrásoknak el kell jutniuk a magyarokhoz.

 

"Fontos célunk, hogy mind a helyreállítási alapból, mind pedig a következő költségvetésből a lehető legtöbb uniós támogatást közvetlenül lehessen eljuttatni az önkormányzatok számára"- nyilatkozta Rónai Sándor DK-s EP-képviselő Híradónkban.

 

A DK emlékeztetett: ők már az EP választási kampányban is azért lobbiztak, hogy minél több forrás érkezhessen az önkormányzatokhoz az Európai Unióból.

 

atv.hu







0
0
0

hírek innen, onnan

Te is észrevetted már? Ezért ülnek a légiutas-kísérők a tenyerükön

Vajon miért ülnek mindig úgy a légiutas-kísérők a biztonsági üléseikben, hogy a kezüket a combjuk alá csúsztatják?

Komoly támogatások a kkv-knak: a digitalizáció és a turisztika a fókuszban

Elindult a Turizmus eAkadémia elnevezésű országos fejlesztés, amely a turisztikai szektorban működő mikro-, kis- és középvállalkozások...

3 napos előrejelzés – Csalóka felhők érkeznek a nyárias melegben

Száraz, csapadékmentes idő jellemzi a következő napokat, a hőmérséklet pedig továbbra is kora nyárias tartományban alakul.

Furcsa légköri jelenség ejtette fogságba hazánkat, közölték a meteorológusok, meddig tart a száraz idő

25 fokos vasárnap: ilyen időnk lesz a hosszú hétvége harmadik napján.

Visszatért a '70-es évek kedvenc lakberendezési trendje - így lehet tőle stílusos az otthonod 2026-ban

Újra hódít a faburkolat a lakberendezésben, mi pedig mutatjuk, hogyan használd stílusosan 2026-ban!

Hogyan hámozzunk meg sok fokhagymát néhány másodperc alatt? Felfedeztünk egy trükköt, ami működik

A fokhagyma hámozása általában nem nagy feladat, kivéve, ha a recept nagyobb mennyiségű gerezdet igényel. Ilyenkor a ragacsos ujjunkhoz...

Ezekre a tavaszi divattrendekre a Z generációsok és a milleniálok is esküsznek, de kicsit másképp

A 2026-os tavaszi szezonban ritka egyetértés alakult ki a divatban: a Z generáció és a millenniálok meglepően sok trendet ugyanúgy imádnak.

5 Bajnokok Ligája-döntő, amiben meglepetés történt

Kicsit csalunk, mert jó pár BEK-finálé is van a listán.

2010-ben született fiatal csatár mutatkozott be a magyar bajnokságban

Ő lett az első futballista, aki a 2010-es években született, és bemutatkozhatott a magyar első osztályban.

Új kibercsalás: adófizetés ellopott összeg visszautalásához

Hamis befektetések korábbi károsultjait fosztanák ki ismét kibercsalók. A korábban megszerzett pénzek hatósági visszafizetését...

0

Sport

Szalah váratlan bejelentése: Szoboszlai elődjét akarja látni Liverpoolban

Az idény végén távozó egyiptomi klasszis a klublegenda Steven Gerrardnak adott exkluzív interjút.

Véber: "Egyedül bementem a Simon Sörözőbe, és beraktam az Újpest-indulót - nem értem, hogy élhettem túl?"

"Azt nyugodtan ki lehet mondani, ha az Újpest nyer, a szurkolók úgy fognak ünnepelni, mintha bajnoki címet nyert volna a csapat" - mondta Véber György a vasárnapi derbi előtt.

Megnyerte a madridi tornát, nem fogott kezet orosz riválisával, majd cigánykerekezett az ukrán teniszező

Marta Kosztyuk karrierje legnagyobb sikerét aratta a spanyol fővárosban.

„A lelkiismeretem nem bírta volna” – kitálalt a szövetségi kapitánnyal szembemenő magyar olimpikon

Székely Zója tornász még a tavalyi világbajnokságon szenvedett súlyos sérülést felemás korláton.

Kiütéssel nyert az ETO, a Fradi helyzete egyre reménytelenebb

A Győr óriási lépést tett a bajnoki cím megszerzésének irányába.

A magyargyűlölő román klubelnök megalázta a Csíkszeredát, amely győzött ellene

Gratuláció helyett arról beszélt, hogy 20-0-ra szétverik majd a magyar gyökereit büszkén vállaló csapatot.

Három gól a hajrában, a Barcelona nem követte a Real Madrid példáját

Eldőlt, hogy már az El Clásico előtt bajnokok lehetnek-e a katalánok.

Borbély: "Látványosan idegesek voltunk"; Révész: "A keret 50 százaléka nem alkalmas az NB I-re" - edzői értékelések

Az NB I 32. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.

Megszakadt a Ferencváros szériája, négy kupagyőzelem után a Győr kiejtette riválisát

A 15-szörös győztes kisalföldi csapat sorozatban a 22. kupadöntőjét játszhatja vasárnap.

Az év dobásához az év mázlija is kellett

Néha centiken múlik a siker vagy a bukás. Most is ez történt.

Itt a vége: Carvajal távozik a szezon végén a Realtól; 100 millió eurós játékossal tárgyal a Liverpool - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

A második félidőben átrohant a Győr a Fradin

A Győr a 24. Magyar Kupa-döntőjére készülhet, a Fradi öt év után először marad le a fináléról.

0
0

Bulvár

Sorra érkeztek a bejelentések, zuhanó utasszállító-repülőt láttak a Dunántúlon, gyorsan érkezett a válasz

Tolna vármegyében többen a szívükhöz kaptak a héten, ijesztő volt a Lufthansa gépének látványa.

Hatalmasat martak Mészáros Lőrincbe, omlik le a milliárdos birodalma, humorestet építettek a képességeire

Visszatérő téma Mészáros Lőrinc és vagyona, nem eresztik a dolgot, újra reflektorfényben a felcsúti gázszerelő.

Közös képen tűnt fel Magyar Péter, Nagy Ervin és Radnai Márk, szomorú dologra következtetnek a kommentelők

Sokat mondó kép árulkodik róla, hogy Magyar Péternek van-e párkapcsolata.

Egy hét múlva a Fidesz biztosan nyerni fog

Egyetlen ellenzéki jelölt sem indul a jövő vasárnapi időközi önkormányzati választáson Esztergomban, így a Fidesz-KDNP jelöltje ellenfél nélkül vág neki a voksolásnak.

Gagyi kamukép terjed Orbán Viktor kapcsán, még az ellenfelei is védik a leköszönő miniszterelnököt a támadás kapcsán

Az utóbbi időben látványos világtrend bontakozott ki, hisz sorra jelennek meg a közösségi médiában a mesterséges intelligenciával generált, gyakran valóságnak tűnő, de hamis képek közéleti szereplőkről. Donal

Betiltaná az EU a magyarok egyik kedvenc konyhai eszközét: rákkeltő anyag jelenléte indokolja

Az air fryer sok háztartásban már alapdarab, mivel gyors, kevés olajjal dolgozik, és ropogósra süti az ételt, pont úgy, ahogy szeretjük. Csakhogy a készülékek belsejében használt tapadásmentes bevonatok egy része

Nem vágták ki – az egész házat a tölgyfa köré tervezték

Sok házátalakítás bontással kezdődik. Régi falak tűnnek el, megszokott struktúrák bomlanak fel, a telek adottságai pedig gyakran inkább alkalmazkodni kényszerülnek az új elképzelésekhez. Ennél az otthonnál azonb

Majka az NKA-botrányról: Ezek az ostoba barmok azt se látták, hogy az ő pofájukat használták fel arra, hogy mások tovább gazdagodjanak

Az előadóművész szerint az NKA ideiglenes kollégiuma „egy olyan erkölcsi mocsár, amiben együtt fullad meg a pénzben a sok seggnyaló”.

Zsolti bácsi-ügy: megszólalt egy szakpszichológus, nagyon fontos etikai kérdésre hívta fel a figyelmet kiáltványában

Sajtóetikai kérdéseket vet fel a „bicskei ügy” újabb fejleménye, miután egy koronatanú visszalépett a vallomástételtől, Szigeti Ildikó szakpszichológus arra figyelmeztetett, hogy a média túlzott érdeklődése

Csaknem 200 milliárd forintért vásárolták fel a volt miniszterelnök cégét

Az ügylet nyomán új, Lazard CL nevű globális üzletág jön létre.

Szalah váratlan bejelentése: Szoboszlai elődjét akarja látni Liverpoolban

Az idény végén távozó egyiptomi klasszis a klublegenda Steven Gerrardnak adott exkluzív interjút.

0